Drukuj

Duszpasterstwo Akademickie Petra

petra

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE PETRA – SZCZECIN to miejsce dla wszystkich studentów, którzy chcą poznać Boga, żyć z pasją dla Niego i mieć realny wpływ na kształtowanie swojego otoczenia. D.A. Petra – Szczecin jest lokalnym oddziałem ogólnopolskiego Duszpasterstwa Kościoła Zielonoświątkowego. Wspólnie wyznaczamy sobie cztery podstawowe cele:

I inwestować w duchowy rozwój – cel najistotniejszy, bez którego wszystkie pozostałe przestają mieć znaczenie. Realizując ten cel stawiamy przede wszystkim na Boże Słowo, podstawę naszej wiary, oraz modlitwę, dzięki której możemy mieć relację z Bogiem. Dopiero z inwestycji w duchowy rozwój każdego studenta indywidualnie, jak i całej grupy razem, wypływają kolejne cele.

II wychodzić z dobrą nowiną o Jezusie do innych studentów – chcemy w ten sposób wykonywać nakaz Jezusa "idźcie na cały świat i głoście ewangelię". Poprzez swoje życie z pasją dla Boga marzymy, aby pokazywać innym młodym ludziom, przede wszystkim środowiskom akademickim w Szczecinie, że w dzisiejszym świecie można żyć inaczej.

III motywować i dawać szansę do aktywności w służbie w lokalnym zborze – wszystkim szczerze tego pragnącym umożliwiamy chrześcijańską aktywność zgodną z jego możliwościami i umiejętnościami. Opcji jest wiele – od przygotowywania sali czy poczęstunku aż do głoszenia Słowa Bożego.

IV sprzyjać studenckiej integracji – zdajemy sobie sprawę z potrzeby bliskich i trwałych relacji wśród osób w wieku studenckim, dlatego chcemy się nawzajem poznawać oraz integrować. Spędzanie czasu w gronie ludzi ewangelicznie wierzących, wyznających te same prawdy duchowe i standardy moralne nie pozostaje nam obojętne.

Jeżeli jesteś studentem bądź osobą w wieku studenckim i pragniesz poznać Boga, serdecznie zapraszamy! Spotykamy się w każdy czwartek o godz. 19.00 podczas trwania roku akademickiego.

Już wkrótce zapraszamy na naszą stronę internetową!

Skontaktuj się z nami: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Autor: Administrator

Nabożeństwa w Zborze Betania

Nabożeństwo główne
niedziela godz. 10.00
Nabożeństwo tygodniowe
(modlitwa, nauczanie)
czwartek, godz. 18.30

Spotkania w Zborze Betania

Zajęcia katechetyczne
(młodsze grupy)
niedziela, godz. 10.00
Duszpasterstwo Akademickie „Petra”
czwartek godz. 19.00
Spotkania Royal Rangers
sobota godz. 10.00 - 12.00
Spotkania gimnazjalistów
sobota godz. 12.00
Spotkania młodzieżowe „POD PRĄD”
sobota godz. 16.30

Czy słyszałeś o

4prawa

ChSD Oddział Terenowy Szczecin